Näitus KUUBIS
Kadri Jäätma, Kadi Paljupuu ja Heigo Jelle õppisid ühel kursusel ERKI-s (Eesti Riiklik Kunstiinstituut) aastatel 1981-1986.
1991 aasta augustis tegid nad oma esimese grupinäituse KOLMED ASJAD Kiek in de Kökis, Tallinnas.
Kolm eriala, kolm materjali, kolm eluteed.
Taaskohtumispaik on KUUBIS.
Kadri Jäätma
Mina saan inspiratsiooni loodusest. Mõni loom, lind või kala jääb mind kummitama, kuniks olen ta savisse modelleerinud.
Oma näitusetööd olen valmistanud puupõletusahjus. Kaheksa aastat tagasi valmis Hiiumaal Tubalas anagama ahi. Anagama puupõletusahju tüüp on iidne ja pärit Koreast. Ahju köetakse pilbastega kaks päeva järjest. Elav tuli jätab keraamikale sooja tulejälje ja ahjus lendlev tuhk esemetele glasuuri.
Minu osa tööde valmimisel on esemete modelleerimine lõppvormistuse teeb tuli.
Kadi Pajupuu
KUUBIS näitan tähenduslikke paare: söejoonistused puidul ja tekstiilid.
Söejoonistustel kujutatud tegelased on naised Vanast ja Uuest Testamendist, eriti on mind liigutanud nende lood 17. sajandi piiblitõlgete eesti keeles, mis tänasele lugejale võib tunduda robustne ja kohmakas. Tegelased on mingi muutuse lävel, otsustavad ja kangekaelsed. Joonistustele paariliseks eksponeerin kootud tekstiile, mida iseloomustab viga, häire, ebatasasus, millest kasvab välja kanga esteetiline ilme. Kangaste loomisel olen kasutanud omaleiutatud töövahendeid RailReed, Stepping Reed, MultiWeave.
kadipuu.ee
Heigo Jelle
Minu mängud rauaga.
Enamasti algab töö sellest, et tahan vaat just sellest tükist midagi teha või mõnele tükile justnimelt niisuguse või naasuguse vormi anda. Niimoodi sünnivad motiivid ja nende külge haakuvad kohe lood ja tähendused. Ise haakuvad, kui nendega mängida
Raud on vormitav, kui ta on kuum, inimene on mõjutatav, kui ta on emotsioonidest köetud. Kuuma, vormitavasse materjali saab oma loo ja oma tahte sisse panna. See on võimalik, kui vormitav on õiges temperatuuris.
Lihtne.
Mõni arvab, et see on maagia, aga tegelikult on see elu, mida iga päev elame. |