Alice Kase maalid ja joonistused.
05. detsembril avati Haapsalu Linnagalriis selle hooaja viimane näitus, mille autoriks on maalija Alice Kask. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni. A. K. on Sündinud 1976 Tallinnas ja lõpetanud 1999 Eesti Kunstiakadeemia maali eriala. Grupinäitustel esinenud alates 1996 ja esimene suurem personaalnäitus 2001 Vaal galeriis. 1998 pälvis Kask Eesti Kunstnike Liidu noorte aastapreemia ja "Landscape today", kunst Balti mere regioonis - sümpoosium, Newmünster, Saksamaa, samuti Eesti Kultuurkapitali stipendium õpinguteks külalisateljees Prahas, Túehhis. Aukartustäratav saavutusterida ja mitte asjata, kuna tegu on andeka ja tahtejõulise persooniga. Kase tööd on erinenud oma eakaaslaste omadest juba EKA hindamiste päevilt ja torganud silma hea kompositsiooni, materjalitunnetuse ning jõulise esituslaadi poolest.
Konkreetsel näitusel on näha puidust alusele kraabitud, hõõrutud, maalitud jne figuurid ja sama loogikaga loodud abstraktsed kompositsioonid. Puit on hangitud kas …, igatahes mitte poest ja seda on kasutatud seeriat kooshoidva lülina. Maalitud osa erineb nii teema, kui objektikäsitluse poolest. Siiski ei lõhu see tervikut vaid pakub vaheldust ja esitab iga töö puhul uue küsimuse. Näib, et ühe tegevuse või objekti lõputu kordamise aeg Eesti kunstis hakkab otsa saama. Õnneks.

Alice tööde sisuks või sisudeks on mingi tavaobjekti, näiteks tahmaluuk esitamine suuremõõtmelise ja pretensioonika kompositsioonina. Samuti sürrealismimaiguline "vea" esitus - kaks paremat silma, kaks ülemist huult. Vorm on aga see, mis laseb kunstlikul valida mistahes teema jätmata ükskõikseks. Kasel on õnnestunud see, mis on kättesaadav vähestele - luua visuaali abil side millegi enama, kui lihtsalt jutustusega. Mis see täpselt on ei oskagi öelda. Vahest nähtuste tõeline tähendus ja olemus. Esitada midagi sellisena, mis ta on, mitte sellisena nagu me seda teame. Originaalne ja mõjus. Mitte , et puidule maalimine oleks eriti originaalne. See ei ole antud juhul isegi tähtis. Suvisel näitusel "Vaalas" oli kõik see olemas ka kartongil ja lõuendil. Samuti joonistustel. Materjal ei ole takistuseks ega ka eriliseks abimeheks. Näib, et Alice ei saaks vabaneda oma isiklikust käsitlusest ka siis, kui ta seda tahaks. Äratuntav joon ei ole kunstniku puhul aga õnneks miinus. Siinkohal toon ära ka Alice Kase CV, mis näitsel hetkel veel raskesti kättesaadav on.

Curriculum Vitae ALICE KASK
Sündinud 1976 Tallinnas
Haridus: 1995 - 1999 Eesti Kunstiakadeemia maali eriala
aastast 1999 Eesti Kunstiakadeemia magistriõpe

Isiknäitused:
2001 "Oleks poleks" Vaal Galerii Tallinn
Grupinäitused:
1996 Rüütel galerii ( koos Tiiu Poom´i ja Laur Tiidemann´iga ), Tallinn
1997 EKA galerii, Tallinn
Kastellaani maja, Tallinn
Helsingi Kunsttööstuskool
"Landscape today", sümpoosium, Neumünster, Saksamaa
"Emad ja tütred",Tallinna Pedagoogiline Ülikool
"Moveimus" Rotermanni soolaladu, Tallinn
"Noor Eesti Rahvuslik Maal", Nõmme kino, Tallinn
1998 "Into yourself" ( EKA näitus ), Brüssel, Belgia
"Maali sõna" Maalikunstnike Liidu Aastanäitus, Rotermanni soolaladu, Tallinn
"Autor x Autor", Tartu
1999 Narva muuseumi galerii
EKA diplomandid Rotermanni soolalaos, Tallinn
Grupinäitus ( koos Ramo Teder´i, Toomas Tõnissoo, Mirja-Mari Smitd´ga)
Sammas Galerii, Tallinn
"Identiteet-identiteedid-Maal´99", Tallinna Kunstihoone
2000 "XX-sajandi kunstniku mälestuseks", Rüütelkonna hoone,
EKM

Preemiad:
1998 Eesti Kunstnike Liidu noorte aastapreemia
Stipendiumid:
"Landscape today", kunst Balti mere regioonis - sümpoosium, Newmünster, Saksamaa
Eesti Kultuurkapitali stipendium õpinguteks külalisateljees Prahas, Túehhis

Töid kogudes:
Eesti Kunstimuuseum
Newmünster´i Muuseum, Saksamaa
AS Eesti Kunstigalerii