Imaginaarne muuseum esitab : Elavad klassikud, Rühm T ja guest stars
14. 06 avati Haapsalu Linnagaleriis näitus, mille kontseptsioonist lugege korraldaja ja Imaginaarse Muuseumi eesnaise Tiina Tammetalu kommentaarist allpool.

Imaginaarne Muuseum 2002 esitab taas klassikat, seekord juba legendiks saanud Rühm T, noori vihaseid Eesti kunsti 80- nendatest. Toonased vihased noored , mina ise sealhulgas, on on tänaseks karmid 40- sed. Mis on vahepeal muutunud? Meie kõigi töid on müüdud ja ostetud muuseumidesse ja erakogudesse, meil kõigil on töid eelmisest sajandist, millel on juba oksjoniväärtus. Kes me siis nüüd oleme? Mis siin teeselda, oleme jah juba klassikud, moodsad ja fucking lahedad seejuures.
See museaalne väljapanek siin lähtub Rühm T ühest teesist, millekohaselt Rühm T on voolava liikmeskonnaga ja rühma algusaastate liikmena võtan vabaduse oma nägemuse kohaselt liita T- ga mõned uued liikmed.
Sest projekti ülesehitus on dostojevskilik: ühest sündmusest areneb teine, teisest kolmas ja siis puhkeb skandaal jne. Iga isik ja detail on ühtviisi tähtsad. Kõik saab üles tähendatud. Oma visuaalse vaste saab Imaginaarne Muuseum sel hooajal esimesena Haapsalu Linnagaleriis.
Sellesse näitusse on peidetud väike kummardus Vilen Künnapuule ja Mihkel Mutile, kes meie põlvkonda kasvatanud ja vorminud on.

Minu üliõpilaspõlves ilmus Muti "Elu allikad" ajakirjas "Vikerkaar", lugesin seda, mäletan mingis imelikus loengus ( ateism?), mida peeti ERKI raamatukogus. Umbes samal ajal tuli konkursilt Norrast arhitekt Vilen Künnapuu, Rühm T arhitektuuriüliõpilastest liikmete õppejõud. Ta pidas huvilistele loengu, mis oli müstikast raske ja seetõttu kirjeldamatu (pimedus, slaidiprojektori surin ja Künapuu lugu Maailma Äärel käigust) ning mille mõju ma tunnen siiani. Eelmisel aastal ilmus Künnapuult Raamat, Künnapuu poeg teeb geniaalseid maale, mis katsuvad asju ja nähtusi, mis olid mullegi Rühm T liikmena olulised. Hiljuti tuttavatel külas olles avastasin kapinurgalt kellegi teosed, eriti häppid pildid. Selgus - Ken Saan. Ütlesin: kuule Ken sul on jumala lahedad pildid, Ken vastas, et võib mulle neid veel teha. Tore, siis tuleb näitus, mõtlesin.
Ja Mihkel Mutt ilmutas Raamatu, sellesama, eelmisest sajandist, millest mu lugu algas.
Tiina Tammetalu