Kadi Kängsepp       http://www.zone.ee/katka/
EETIKA KIRURGIA KLIINIK
(julgetele ja teotahtelistele inimestele)

Laupäeval, 05. 07 avati Haapsalu Linnagaleriis taas maalinäitus. Autoriks noor ja tubli naisterahvas Kadi Känsepp. Kuidas muidu suhtuda noorde inimesse, kes ei tudeeri advokaadiks ega taha poliitikasse. Ikka tubli. Reamõistes kindlasti mitte eriti taibukas. Miks ta muidu asjalikku tööd ei tee. Praegu tahaks põllud harimist ja majad ehitamist. Mustmiljon toimetust enne eurot. Aga võta näpust. Tuleb inimene ja ei võta elu tõsiselt. Või siis võtab jälle liiga tõsiselt. Usub, mida koolis räägiti eetikast ja esteetikast. Tahab uurida ja teistele näidata, et on selgeks saanud. Kritiseerib eestlust. Õigel eestlasel on omand

ja eravaldus pühamast pühamad asjad. Mitte mingid naljapärast pilditada teemad. Aga mis teha. Noorus on hukas ja vaated elule pealiskaudsed. Tähtis on see, mida saad pihku suruda, ümbert võtta. Või vähemalt aiaga piirata. Märgistada. Omada selle kohta dokumenti. Mis sest, et dokumendist teab vaid advogaat ja elusloodusel ei ole inimese loodud piiridega asja. Elul peab ikkagi mõte olema. Kui nüüd ei oma, ei oma kunagi. Võibolla. Ja üleüldse. Sellised, kes ei mõista inimese kombel elada ja muudkui kraabivad juba ammu armistunud haava, seda, kust südametunnistus välja lõigati, need tuleks Euroliidust välja jätta. Sinna minnakse tööd tegema, rind orjauhkusest kummis, mitte niisama plärama.

Sinna minnakse saama ja saama nimel peab olema valmis end ka koerana tundma. Saamine on kõige tähtsam. Nii palju tahaks ju veel elu jooksul korda saata. Asju osta ja riiulile panna. Las arvavad peale, et eestlane loll on. Ja egas, koerale tehakse mõnikord ka pai ja kiidetakse. Kui meelde tuleb. Ja pissile viiakse. Selge. Aga selliseid pilte eestlane ei vaja. Tuppa suur panna. Seal juba pilttapeet eeski. Kõik selge ja klaar. Mul on metskitsed peal ja naabril ainult puud. Seda küll kinni katta ei saa. Kui ehk kuuri... Sest kui see Kängsepp kuulsaks saab äkki, siis oleks kole loll tunne tööl, kui keegi ütleb, et tal on ja mina magasin aja maha. Lolliks peetaks. Ja kui naaber lolliks peab siis on kurjasti. Mõtleme ja arutame seda asja veel. Käime näitusel ära, sööme ja siis vaatab. Ära käia tuleb salaja, et keegi ei näeks. Mõeldakse veel pärast ei tea mida.

Agur Kruusing

Haapsalu Linnagaleriid toetab Hansapank