"Kõige uskumatum"   
"Inglid, karud, ja nende sõbrad"   Viive Noor
täna

06. 09. 06 kell 16. 00 avati Haapsalu Linnagaleriis Viive Nore kureeritud näitus "Kõige uskumatum". Samaaegselt esitleb Viive Noor ka enda personaalnäitust "Inglid, karud, ja nende sõbrad".
"Kõige uskumatum".
Näitusel "Kõige uskumatum" on eksponeeritud Anderseni muinasjuttude ainetel valminud illustratsioonid, mis on tehtud spetsiaalselt selle näituse tarbeks. Illustratsioonid on valminud aastatel 2004 ja 2005 ning ükski neist ei ole veel ilmunud trükituna raamatus. Kasutatud on erinevaid tehnikaid: akvarell, värvipliiats, õlipastell, tušijoonis, kollaaž jne. Näitusel eksponeerivad omi töid enamus käesoleval hetkel tegutsevatest professionaalsetest raamatuillustraatoritest. Esindatud on erinevad illustraatorite põlvkonnad. Vanematel neist on aastaid üle seitsmekümne, nooremad pole veel ületanud kolmekümne piiri. Rõõmustavalt palju on illustreeritud erinevaid muinasjutte. Pilte on tehtud nii tuntud ja armastatud muinasjuttudele (Pöial-Liisi, Lumekuninganna jne) kui ka vähemtuntud Anderseni loomingule (Väikese Ida lilled, Võlumägi jne). Esindatud on 23-e kunstniku originaallooming, mis koosneb 60-st raamist mõõtudega 50x60 cm.
Näitusel osaleb 23 kunstnikku kokku 60 tööga (raamiga): Sveta Aleksejeva (3), Mare Hunt (2), Kadri Ilves (3), Kelli Kagovere (2), Inga Kalistru (2), Anu Kalm (3), Regina Lukk (2), Ülle Meister (4), Tiia Mets (3), Jüri Mildeberg (2), Piret Mildeberg (4), Maiu Mooses (3), Naima Neidre (4), Viive Noor (1), Ede Peebo (2), Juss Piho (2), Kristina Reineller (3), Tiina Reinsalu (2), Tiina Tammetalu (3), Milvi Torim (4), Maarja Vannas (2), Maara Vint (2), Silvi Väljal (2).

"Inglid, karud ja nende sõbrad"
Minu isiknäitus, mis avati 2005. aasta sügisel Rahvusraamatukogus (seoses 50. sünnipäevaga) ja sellest alates on seda eksponeeritud Tapa Linnaraamatukogus, Kondase keskuses, Võru Muuseumis, Tartu Lastekunstikooli Galeriis. Ühte osa näitusest eksponeeriti Soomes 2006. aastal Soome Instituudi ja Eesti Instituudi ühistegevuse tulemusena (Uusikaupungi, Turu, Helsingi -- 4 näitust kokku. Soomes oli näituse nimi "Nallet, enkelit, hiiri ja niiden ystäväpiiri"). Seda näitust iseloomustab tõik, et mitmeid illustratsioone polegi Eestis varem näitustel näha olnud, aga kõik illustratsioonid on varem olnud eksponeeritud
rahvusvahelistel näitustel.
Viive Noor